انتقال ویروسِ جدیدِ کرونا به وسیلهِ چشم ها

به گزارش بروزترین وبلاگ، بنابراین انتقال ویروس به وسیله چشم ها غیرمعمول نیست. شما به وسیله چشم می توانید عفونت های تنفسی هم بگیرید.آن ها همچنین هشدار دادند این ویروس، که تصور می شد به وسیله سرفه و عطسه گسترش پیدا می نماید، می تواند در تمام بدن گسترش یابد و خودش را به چشم ها برساند.

انتقال ویروسِ جدیدِ کرونا به وسیلهِ چشم ها

دانشمندان هشدار دادند، ویروس مرگبارِ کرونا که به سرعت در حال گسترش در سطح دنیا است، می تواند به وسیله چشم نیز منتقل گردد.

به گزارش بروزترین وبلاگ به نقل از دیلی میل، یک دکتر چینی پیش از این گفته بود، می ترسد عفونتِ شبه-سارس گرفته باشد؛ زیرا از عینک های محافظتی استفاده ننموده است؛ و حالا کارشناسان تأیید نموده اند که انتقال ویروس به وسیله چشم ها قطعاً امکان پذیر است و چنانچه دستان فردی آلوده به ویروس باشد به وسیلهِ لمسِ چشم ها ویروس را وارد بدنِ خود می نماید.

آن ها همچنین هشدار دادند این ویروس، که تصور می شد به وسیله سرفه و عطسه گسترش پیدا می نماید، می تواند در تمام بدن گسترش یابد و خودش را به چشم ها برساند؛ بنابراین لمس چشم ها هم می تواند باعث انتقال ویروس به دیگران گردد.

پاول کِلام، استادِ مطالعاتِ ژنتیکِ ویروس در کالج امپریالِ لندن، درباره گسترش ویروسِ جدید کرونا به وسیله چشم ها گفت: اگر کسی روی بدنِ شما عطسه کند، قطرات حاصل از عطسه می تواند به وسیله بینی به چشم ها راه پیدا کند. بینی و چشم به وسیلهِ مجرای لاکریمال به هم متصل هستند.

. شیوع یک ویروس مرموز چینی در دنیا

. ویروس مرگبار چینی

. ویروس جدید در چین؛ هشدار مقام های چینی نسبت به جهشِ ویروس

. هماهنگی ویروس ها با ساعت بدن

برای همین است که وقتی فردی حساسیت چشمی دارد، آبریزش بینی و چشمی را توأمان تجربه می نماید؛ و اگر داخل چشمتان قطره بریزید، مزه آن را ته گلوی خود احساس می کنید.

بنابراین انتقال ویروس به وسیله چشم ها غیرمعمول نیست. شما به وسیله چشم می توانید عفونت های تنفسی هم بگیرید.

پروفسور کلام تأکید کرد به همین دلیل افرادی که در بخشِ بهداشتی کار می نمایند حتماً باید از عینک های محافظتی استفاده نمایند؛ و اگرچه ماسک های دهان و بینی مؤثر هستند، اما از چشم ها محافظت نمی نمایند.

دکتر ماکیل هی، محقق ارشد در دانشگاه ساوتهمپتون، با تأیید اظهاراتِ دکتر کلام گفت: انتقال به وسیلهِ لمس چشم ها توسط دست رخ می دهد و به این ترتیب انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر را آسان تر می سازد.

ویروسِ کرونای جدید تا روز آدینه 26 نفر را در چین از پای درآورده و 900 نفر را در 10 کشور دیگر آلوده نموده بود.

سازمان دنیای بهداشت همچنان از اعلامِ شرایطِ اضطراری دنیای خودداری می نماید، اما گفته شکی نیست که این شرایط می تواند به بحرانِ دنیای تبدیل گردد.

منبع: DailyMail

ترجمه: سایت بروزترین وبلاگ

منبع: فرادید

به "انتقال ویروسِ جدیدِ کرونا به وسیلهِ چشم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال ویروسِ جدیدِ کرونا به وسیلهِ چشم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید