توصیف قرقاش درباره بحران قطر

به گزارش بروزترین وبلاگ، ایسنا نوشت: وزیر مشاور امارات در امور خارجه فرایند مذاکرات درخصوص بحران قطر را نیم گام به جلو و دو گام به عقب توصیف کرد و گفت: بدترین دشمن قطر خودش است.

توصیف قرقاش درباره بحران قطر

به گزارش صدی البلد، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه امروز (دوشنبه) توییت کرد: یک مهمان خارجی از من درباره تحولات بحران قطر سوال کرد و من به او پاسخ دادم: نیم گام به جلو و دو گام به عقب. نکته این مشکل این است که بدترین دشمن قطر خود قطر است.

محمد عبد الرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر پیشتر گفته بود: بحران شورای همکاری خلیج (فارس) مدت طولانی ادامه یافت، به همین دلیل حل آن احتمالا زمان می برد و به تبادل نظرهایی احتیاج دارد که بهتر است تا زمان انجام و اعلان آن برای مردم منطقه مخفی بمانند.

قرقاش در واکنش به غیبت تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض تاکید نمود: اصل در هر راهکاری یافتن ریشه های بحران است.

قطر در چند هفته گذشته از انجام مذاکراتی با عربستان برای انتها دادن به این بحران خبر داده بود.

وزیر خارجه قطر در تبادل نظریی با شبکه الجزیره با اشاره به اینکه صحبت درباره پیشرفت واقعی در تبادل نظر با ریاض زود است، تاکید نمود: دو طرف عربستانی و قطری درباره مسایل اصلی و موضوعات مربوط به حاکمیت کشورها، حسن هم جواری و اتحاد میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس توافق کردند اما جزئیات دیگر تا این لحظه مورد بحث و آنالیز قرار نگرفته اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "توصیف قرقاش درباره بحران قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیف قرقاش درباره بحران قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید