رایزنی های فشرده عبدالمهدی درباره خروج نظامیان آمریکا از عراق

به گزارش بروزترین وبلاگ، نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق شامگاه سه شنبه هم در ملاقات با رئیس مجلس عراق و در گفت وگوی تلفنی با نخست وزیر کانادا درباره تحولات عراق و اخراج نیروهای خارجی از عراق رایزنی کرد.

رایزنی های فشرده عبدالمهدی درباره خروج نظامیان آمریکا از عراق

به گزارش گروه بین الملل بروزترین وبلاگ، محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق با عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امور این کشور درباره تازه ترین تحولات مربوط به اوضاع سیاسی و امنیتی گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، بر اساس بیانیه دفتر اطلاع رسانی رئیس مجلس عراق دو طرف در این ملاقات درباره مسائل مختلف فعلی، پیامدهای بحران کنونی در منطقه و موضوع حضور نیروهای بیگانه و ضرورت ایجاد روابطی متعادل با کشورهای جهان به گفتگو پرداختند.

الحلبوسی و عبدالمهدی در بیانیه ای مشترک وجود اعتماد میان رهبران عراق را ضامن حل همه مسائل داخلی و خارجی این کشور دانستند و گفتند: بحران کنونی خطرناک است و همکاری و هماهنگی و برطرف همه شکاف هایی را می طلبد که می تواند در این شرایط مورد سوء استفاده قرار گیرد.

دو طرف بر اهمیت همکاری خوب با همه کشورهای همجوار، تقویت دوستی با کشورهای جهان به منظور حفظ منافع کشور و حاکمیت آن، رد مداخله در امور داخلی عراق و پیشبرد هر تصمیمی که به نفع عراق و ثبات و امنیت و حاکمیت آن باشد و آن را از خطرات پیش رو مصون می دارد، تاکید نمودند.

آنها گفتند: عراق باید پایگاه صلح و به دور از کشمکش ها باشد و ضرورت دارد که در آن همه با همکاری مشترک مانع شکاف هایی شوند که داعش از آن سوء استفاده می نماید تا دولت و حکومت هم حاکمیت و اقتدار خود را برای صیانت از منافع عراق و تحقق خواسته های ملت آن اعمال کند.

به دنبال تصویب طرح اخراج نظامیان بیگانه از خاک عراق مقامات این کشور رایزنی های خود را درباره ساز و کار اجرای این مصوبه فشرده نموده اند.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا هم شامگاه سه شنبه در تماس تلفنی با عبدالمهدی با او به گفت وگو درباره تحولات منطقه و موضوع عقب نشینی نیروهای خارجی از عراق پرداخت.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق بر اهتمام عراق به تقویت روابط خود با کانادا و ادامه همکاری دو طرف علیه تروریسم تاکید نمود و گفت: در مورد بحران منطقه هم عراق ضمن اعلام موضع خود درباره اخراج نیروهای بیگانه کوشش می نماید تنش ها و درگیری های نظامی را از منطقه دور کند و کوشش ها را بر مبارزه با داعش متمرکز سازد.

نخست وزیر کانادا هم بر ادامه همکاری دوجانبه و یکپارچه سازی کوشش ها علیه تروریسم تاکید نمود و گفت: باید پیامدهای بحران کنونی در منطقه متوقف شده و به تنش ها خاتمه داده گردد و منطقه و جهان در معرض خطر جنگ قرار نگیرند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "رایزنی های فشرده عبدالمهدی درباره خروج نظامیان آمریکا از عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی های فشرده عبدالمهدی درباره خروج نظامیان آمریکا از عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید