معرفی مکان های دیدنی فرخ شهر Farrokhshahr

به گزارش بروزترین وبلاگ، فَرُّخ شَهر یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری است که در راستا راه شهرکرد - اصفهان قرار داردو سومین شهر استان از لحاظ جمعیتی می باشد. مردم این شهر به زبان فارسی صحبت می نمایند و آصف قهفرخی از شاعران نامدار آنجا است.این شهر یکی از شهرهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که قدمت بسیار زیادی دارد و در کتب تاریخی و لشکرکشی های شاهان قدیم ایران به منطقه اشاره هایی شده است. در ادامه مطلب همراه خبرنگاران باشید تا درباره دیدنی های فرخ شهر بیشتر بدانید.

معرفی مکان های دیدنی فرخ شهر Farrokhshahr

بلیط هواپیما در طاهاگشت

صمصام السلطنه یعنی اسفندیارخان قلعه معروف(فرخ شهر) را در کنار جاده اهواز - اصفهان احداث کرد. این قلعه در شصت مایلی اصفهان و چهار مایلی گردنه رخ در سرحدات چهار محال قرار گرفته است. این قلعه دارای حیاطی مرکزی و حوض مستطیل شکل بزرگی است که 4 طرف حیاط فضاهای نشیمنی، سه دری، نه دری، پنج دری و شاه نشین قرار گرفته اند.

کتیبه های سنگی رخ

این کتیبه از آثار سنگی مهم چهار محال و بختیاری می باشد . زمانی که شاه عباس دوم صفوی از این جهت عبور می نموده دستور داده اشعاری رو که در مدح خودش سروده شده بود روی سنگ حکاکی نمایند. این کتیبه خیلی مورد توجه علاقه مندان به آثار تاریخی می باشد.

امامزاده دستگرد

امامزاده دستگرد یکی از زیارتگاه های مهم منطقه است که بنای آن را می توان به دوران صفویه نسبت داد . این بنا شامل سردری بلند ، جلوخانی وسیع ، دهلیزی با غرفه هایمتعدد ، مسجدی با شبستان ستوندار از سنگ تراشیده شده و سقف آجری است . بقعه امامزاده با طرح هشت ضلعی و از آجر ساخته شده و دارای گنبدی بلند و دوپوش است . برروی در ورودی ضریح اشعاری درباره شخصیت و اهمیت این امامزاده نوشته شده است .

مسجد جامع فرخ شهر

مسجد جامع فرخ شهر مربوط به اواخر دوره صفویه می باشد و در شهرکرد، مرکز شهر واقع شده است. این اثر در تاریخ 22 فروردین 1356 با شمارهٔ ثبت 1363 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

پارک سرچشمه فرخ شهر

پارک سرچشمه فرخشهر یکی از بزرگترین و با قدمت ترین پارکهای چهارمحال و بختیاری است که هم اکنون با فضای زیبای بهاری، به یکی از زیباترین مناطق گردشگری این استان تبدیل شده است.این پارک با مساحتی بالغ بر120 هزار مترمربع دارای چشمه ای پراز آب وفضای سبز زیبا وچشم نواز وجنگلی است.اولین چیزی که دربدو ورود چشم هربیننده ای راخیره می سازد آب نمای زیبای این پارک که برروی استخرهای پارک قرار گرفته است.اساس آبادانی وشکل گیری پارک سرچشمه فرخ شهر چشمه ای است که در بالای پارک قرار گرفته است، این چشمه بسیار با ارزش که درجهت خودبرکت وزیبائی وشکوفائی را به ارمغان می آورد و جاذبه های دلنشینی را به وجود آورده است.این پارک یکی از قدیمی ترین پارکها در استان چهار محال و بختیاری است و هرساله در فصل بهار و تابستان میزبان ورود خیل مسافران است.

غار سنگ سفید فرخ شهر

غار سنگ سفید همانند چاه (به صورت عمودی) بوده و دارای چکنده و چکیده های زیبایی می باشد.از آنجا که این غار در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد واقع شده است، برای ورود به این منطقه اخذ مجوز از سازمان محیط زیست استان و هماهنگی با محیط بانی ضروری می باشد.

مقالات محبوب گردشگریجاهای دیدنی استانبول جاهای دیدنی اصفهان جاهای دیدنی مشهد جاهای دیدنی تبریز جاهای دیدنی کاشان

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

منبع: تاپ تراول

به "معرفی مکان های دیدنی فرخ شهر Farrokhshahr" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی مکان های دیدنی فرخ شهر Farrokhshahr"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید