ورزش های موثر برای کف پای صاف

به گزارش بروزترین وبلاگ، کاهش یا از بین رفتن قوس طولی داخلی پا که به آن کف پای صاف گفته می شود به واسطه برخی حرکات ورزشی قابلیت بهبود دارد.

ورزش های موثر برای کف پای صاف

به گزارش بروزترین وبلاگ، در کف پای صاف منعطف بر اثر کشیده شدن بیش از حد لیگامنها وتحمل وزن بدن، ضعف عضلات نعلی نازک نی بلند و کوتاه، فقر حرکتی و کفش نامناسب این نوع کف پای صاف قابلیت بهبودی بیششتری دارد.

در مورد کف پای سخت نیز به علت ناهنجاری استخوانی و چسبندگی استخوان های کف پایی یا غیرطبیعی بودن تالوساست، جنبه مادرزادی که دارد، تورم در مفصل میانی استخوان های کف پا و التهاب مفصلی در مفاصل مچ پا، نسبت به کف پای منعطف قابلیت بهبودی کمتری دارد.

دوچرخه سواری به ویژه هنگامی که همراه با فشار خم کننده های مچ پا وانگشتان روی رکاب باشد، شنا به ویژه شنای آزاد و قورباغه که موجب تقویت پاها به شکل مطلوب می شود، ورزش هایی که پرش اصلی ترین مهارت آن است مانند پرش سه گام، طول و ارتفاع چندان مفید نیست زیرا به دلیل ضربات مکرر عارضه تشدید می شود از جمله ورزش های موثر برای بهبود کف پای صاف است.

برای مشاهده علل، نشانه ها، تشخیص کف پای صاف، اصلاحات درمانی و ورزش های موثر بر کف پای صاف در مطلبی که از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار بروزترین وبلاگ قرار گرفته است، اینجا کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ورزش های موثر برای کف پای صاف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش های موثر برای کف پای صاف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید