پکن: از حال رهبر کره شمالی مطلعیم

به گزارش بروزترین وبلاگ، وزارت خارجه چین به اظهارات ویتنام درباره مناقشات در دریای جنوبی و همچنین ادعاها درباره شرایط جسمانی رهبر کره شمالی واکنش نشان داد.

پکن: از حال رهبر کره شمالی مطلعیم

به گزارش گروه بین الملل بروزترین وبلاگ، گِنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (سه شنبه) با حضور در نشست خبری به ایراد سخنانی درباره ادعاهای ویتنام درباره محدوده آب های سرزمینی و برخی گزارش ها درباره بیماری کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پرداخت.

به نوشته خبرگزاری رویترز، شوانگ درباره حال کیم توضیح داد که پکن از گزارش ها درباره شرایط رهبر کره شمالی آگاه است اما منبع این گزارش ها را نمی داند.

وی اما از ارائه هرگونه جزئیات درباره بیماری کیم یا اینکه چین اطلاعاتی درباره آن دارد، خودداری کرد.

پیش از این دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی و یکی از مقام های دپارتمان ارتباطات بین المللی حزب کمونیست چین با رد گزارش های مذکور تصریح کردند که زندگی رهبر کره شمالی در خطر نیست.

شبکه آمریکایی سی ان ان روز گذشته به نقل از یک منبع آگاه در دولت آمریکا مدعی شده بود که حال جسمانی رهبر کره شمالی بعد از عمل جراحی قلب بسیار نامساعد است. (جزئیات بیشتر)

سخنگوی وزارت خارجه پکن همچنین با غیرقانونی خواندن ادعاهای ویتنام درباره مناقشات در دریای جنوی چین، تهدید کرد هر اقدامی که حق حاکمیتی چین را نقض کند، محکوم به شکست است.

به نوشته رویترز، دولت ویتنام در روزهای اخیر با ادعای اینکه چین تلاش می کند محدوده آب های سرزمینی خود در دریای جنوبی را گسترش دهد، به سازمان ملل شکایت کرده بود.

سخنگوی ارتش چین نیز روز دوشنبه به آمریکا در زمینه هرگونه دخالت در امور کشورهای منطقه واتهام زنی های بی اساس برای توجیه حضور نظامی در منطقه هشدار داده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "پکن: از حال رهبر کره شمالی مطلعیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: از حال رهبر کره شمالی مطلعیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید