ارتقای بازی های الکترونیک آرتز به نسخه نسل بعد رایگان نخواهد بود

به گزارش بروزترین وبلاگ، سونی و مایکروسافت هر دو مشغول آماده سازی کنسول های نسل بعد خود هستند؛ طوری که تا شش ماه دیگر شاهد عرضه دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 در بازار خواهیم بود. پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس قرار است بیشتر بازی های کنسول نسل قبل خود را اجرا نمایند و در این میان هم بیشتر بازی های سال جاری و یکی دو سال آینده، به صورت همزمان روی دو نسل کنسولی عرضه می شوند. شرکت های زیادی گفته اند که بازی نماینده ها می توانند بازی های آن ها را یک بار خریداری و روی هر دو نسل از کنسول ها استفاده نمایند، ولی این طور که به نظر می رسد، الکترونیک آرتز زیر بار این موضوع نرفته است.

ارتقای بازی های الکترونیک آرتز به نسخه نسل بعد رایگان نخواهد بود

سونی هیچ اطلاعات درست و درمانی از پلی استیشن 5 ارایه نداده است و فعلا باید کم و بیش صحبت از این کنسول را به عقب بیاندازیم، ولی مایکروسافت قابلیت بسیار جالبی برای کنسول های ایکس باکس دارد. قابلیت Smart Delivery ایکس باکس حرکت بسیار خوبی از سوی مایکروسافت در راستای پشتیبانی از کنسول های نسل قبلی و یاری به بازی نماینده هاست. به یاری این قابلیت، افراد فقط کافی است تا یک بار بازی را خریداری نمایند و با توجه به کنسولی که بازی را روی آن اجرا می نمایند، نسخه مورد نظر بازی برای شان اجرا می گردد؛ دقیقا مثل شرایط امروز دو کنسول پلی استیشن 4 پرو و ایکس باکس وان ایکس.

در برنامه پنج شنبه شب مایکروسافت که برای نمایش بازی های کنسول ایکس باکس سری ایکس ترتیب داده شده بود، شاهد 13 بازی بودیم که از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی می کردند. در کنار بازی های مستقل نمایش داده شده مثل Bright Memory، بازی های بزرگی مثل Assassins Creed Valhalla و Cyberpunk 2077 هم در لیست پشتیبانی از Smart Delivery قرار دارند. مایکروسافت گفته است که تمام بازی های ساخته خودشان، یعنی تولیدات استودیوهای بازی سازی ایکس باکس، با قابلیت Smart Delivery عرضه می شوند.

با این حال، در همین برنامه اینساید ایکس باکس شاهد حرکتی متفاوت از سوی الکترونیک آرتز بودیم. به هنگام نمایش بازی Madden NFL 21 شنیدیم که خریداران نسخه ایکس باکس وان این بازی، نسخه سری ایکس را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد. در ابتدا تصور کردیم که این بازی هم از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی می نماید، ولی پس از اتمام برنامه اینساید ایکس باکس متوجه شدیم که الکترونیک آرتز قصد پشتیبانی از این قابلیت را ندارد.

الکترونیک آرتز در وب سایت رسمی EA Sports شرح داده که خریداران نسخه ایکس باکس وان این بازی اگر تا خاتمه ماه مارس سال 2021 بازی را روی ایکس باکس سری ایکس اجرا نمایند، نسخه سری ایکس را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد. پس از این مدت زمان، خبری از ارایه رایگان نسخه نسل بعد نخواهد بود.

از شرایط نسخه پلی استیشن خبر نداریم ولی سونی سال هاست که قابلیتی شبیه به Smart Delivery را با نام Cross-Buy به خریداران بعضی از بازی هایی که نسخه یکسان پلی استیشن 3، پلی استیشن ویتا و پلی استیشن 4 دارند، ارایه می دهد. الکترونیک آرتز احتمالا از این قابلیت پلی استیشن هم پشتیبانی نخواهد کرد، چون در ادامه شرحات Madden NFL 21 آمده است که شرایط ارایه نسخه رایگان نسل بعد روی دیگر پلتفرم ها را تا ماه ژوئن معین خواهیم کرد.

این حرکت الکترونیک آرتز، کار را برای خریداران پیچیده می نماید. ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 می توانند بازی های کنسول نسل قبل خود را اجرا نمایند؛ یعنی بازی نماینده ها می توانند نسخه ایکس باکس وان بازی Madden NFL 21 را روی ایکس باکس سری ایکس اجرا نمایند، آن هم در حالی که Madden NFL 21 خودش یک نسخه ایکس باکس سری ایکس جداگانه دارد که به احتمال زیاد تنها تفاوتش کیفیت گرافیک بهتر است. دقیقا مثل موضوعی که دیگر بازی ها برای ایکس باکس وان و ایکس باکس وان ایکس رعایت می نمایند.

با تمام این اوصاف، به هیچ وجه نمی توان فعلا نتیجه گیری کرد. با اینکه بسیار بعید است، ولی این احتمال وجود دارد تا نسخه نسل بعد Madden NFL 21 آن قدر پیشرفته تر از نسخه نسل فعلی باشد که الکترونیک آرتز هر کدام از آن ها را یک بازی متفاوت قلمداد کند. در آن صورت نمی توان به الکترونیک آرتز خرده گرفت.

مطمئنا در ماه های آینده و با انتشار اطلاعات بیشتر از شرایط کنسول های نسل بعد و بازی های آن ها، می توان بهتر درباره تصمیمات و برنامه های شرکت های مختلف قضاوت کرد.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ

به "ارتقای بازی های الکترونیک آرتز به نسخه نسل بعد رایگان نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای بازی های الکترونیک آرتز به نسخه نسل بعد رایگان نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید