برگزاری مسابقه عکس آن سوی واقعه در سطح بین المللی

به گزارش بروزترین وبلاگ، خبرنگاران/خوزستان رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با بیان اینکه باید همه کمک کنیم تا میزبانی مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه در استان خوزستان باقی بماند، گفت: برای برگزاری این مسابقه هنری در سطح بین المللی اعلام آمادگی می کنیم.

برگزاری مسابقه عکس آن سوی واقعه در سطح بین المللی

سیدعلیرضا علوی در آیین خاتمهی مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه که امروز، سوم بهمن در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه رویدادی است که سه سال است در حوزه معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان اجرا می شود و در این سه سال با رقم رو به رشدی چه در جنبه کمی و چه در جنبه کیفی آن، روبرو بوده است.

به گزارش بروزترین وبلاگ، وی ادامه داد: ما خوزستانی ها افتخار میزبانی از زائران اربعین حسینی را داریم؛ رویدادی که از جنبه های دینی و اعتقادی، فرهنگی، سیاسی و هنری رویداد بزرگی است.

علوی با تاکید بر اینکه خوزستان باید پرچمدار فعالیت های هنری در کشور باشد، با اشاره به ظرفیت های هنرمندان استان، گفت: باید دست به دست هم دهیم تا کارهای فاخری داشته باشیم و کمک کنیم این رویداد در استان بماند. از معاونت فرهنگی استان این قول را گرفتیم که این رویداد در سال آینده یا دوره بعد از آن در سطح بین المللی برگزار شود و ما هم در این زمینه اعلام آمادگی می کنیم.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان بیان نمود: ان شاءالله بتوانیم با حمایت استانداری و دانشگاه شهید چمران این مسابقه را به یک رویداد بین المللی تبدیل کنیم تا این حرکت عظیم به واسطه هنر، بیشتر و بهتر به ثبت جهانی برسد.

محمدامین صالحی نژاد، دبیر سومین مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه نیز در این آیین، اظهار کرد: در سال 96 در جهاد دانشگاهی خوزستان با توجه به اینکه خوزستان محل عبور زائران حرکت بزرگ اربعین حسینی است و از سوی دیگر رویداد هنری مختص عکس در حوزه اربعین نداشتیم، مقرر شد این مسابقه در استان برگزار شود.

وی ادامه داد: در سال 96 بیش از هزار و 800 عکس از 13 استان به دبیرخانه این مسابقه ملی رسید. در سال 97 با رشد خیلی خوبی در تعداد آثار روبرو شدیم و بیش از 2300 اثر دریافت شد و به گفته داوران، کیفیت آثار هم در این دوره رشد خوبی پیدا کرده بود.

صالحی نژاد افزود: در سال 98، سه هزار و 319 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید. ویژگی دیگر مسابقه ملی آن سوی واقعه در دوره سوم این بود که از همه استان های کشور در این رویداد شرکت کردند.

دبیر سومین دوره مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه گفت: این مسابقه ملی مختص استان خوزستان است و در زمانه ای که رویدادهای هنری به دلایل مختلف مورد غفلت قرار می گیرند، باید برای آن ارزش قائل شویم.

رضا دیلمی، مدیر هیات مدیره انجمن هنرهای تجسمی استان خوزستان نیز در این مراسم بیان نمود: دومین بار است که به طور مستقیم با جهاد دانشگاهی استان همکاری می کنیم. در هفته گرافیک جهاد دانشگاهی به خوبی میزبان ما بود. امروز انجمن هنرهای تجسمی میزبان برگزاری سومین دوره مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه است. سالها است در این استان رویدادهای ملی کم رنگ شده است.

وی با بیان اینکه این رویداد از افتخارات استان است، گفت: چند متر آن طرف تر این سالن، دومین موزه هنرهای معاصر کشور قرار گرفته است که 4 سال است بلااستفاده مانده و 2 سال است که تعطیل رسمی شده است. اگر موزه بود، تمام نمایشگاه ها در آنجا برگزار می شد.

دیلمی در خاتمه با اشاره به برنامه های انجمن هنرهای تجسمی گفت: هر هفته در اینجا برنامه های شایسته در حوزه هنرهای تجسمی برگزار می کنیم و امیدواریم که فقط برای افتتاح یا اختتامیه جشنواره ها میزبان شما نباشیم.

همچنین شهلا شفیعی، مدیر امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این مراسم با بیان اینکه هنر بهترین راه برای روشن کردن راستا انسانیت است، گفت: اگر مدیران توجه کنند، این ابزار بهترین راه برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

وی شرح داد: متاسفانه موزه هنرهای معاصر در اهواز دارد به یک میراث تبدیل می شود. این مساله از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در حال پیگیری است تا جامعه هنری فضای بزرگتری برای رویدادهای خود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری مسابقه عکس آن سوی واقعه در سطح بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مسابقه عکس آن سوی واقعه در سطح بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید