خیانت عظیم به استقلال و منصور پورحیدری؛ پیرمرد محجوب هرگز خائنان را نبخشید

به گزارش بروزترین وبلاگ، بعد از این ماجراها پورحیدری کمتر در خصوص اتفاقات این ملاقات صحبت کرد اما اطرافیان او بارها اذعان کردند که مرد محجوب استقلال معتقد بود در این ملاقات بعضی از بازیکنان علیه او خیانت نموده اند.

خیانت عظیم به استقلال و منصور پورحیدری؛ پیرمرد محجوب هرگز خائنان را نبخشید

به گزارش بروزترین وبلاگ امروز سالروز اولین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر ایران است. روزی که کمتر طرفدار پرسپولیس با توجه به اختلاف 2 امتیازی با استقلال در هفته آخر با خیال قهرمانی راهی ورزشگاه شد تا بلکه معجزه ای گردد و استقلال در انزلی زمین گیر.

ورزشگاه آزادی در روزی که سرخها امید چندای به قهرمانی نداشتند اگر چه شاهد پر شدن کمتر از نیمی از گنجایش خود بود اما این برای جشن بزرگی که انتظار آن را میکشید خالی تر از هر زمانی نشان می داد.

استقلال در انزلی تنها به یک مساوی احتیاج داشت تا قهرمان اولین دوره لیگ برتر کشور گردد و منصور پورحیدری که دو سال قبل فداکارانه قید نیمکت تیم ملی را زده بود در آستانه کسب دومین جام پیاپی با این تیم بود.

اما شگفتی رقم خورد و آبی ها با تگل گل پورغلامی از قوهای انزلی عقب افتادند.

خبر به آزادی رسید و علی پروین شاید یکی از طلایی ترین تعویض های دوران مربیگری خود را انجام داد. ابراهیم اسدی هافبک تدافعی آن روزهای سرخها راهی میدان شد تا روی اولین ضربه کرنر روی سانتر حامد کاوریانپور را تبدیل به گل کند.

چشم طرفداران استقلال اما همچنان به انزلی بود. استقلال 60 دقیقه برای رسیدن به گل تساوی و جام فرصت داشت اما ملوان همچنان حمله می کرد و دروازه استقلال فروریختنی به نظر میرسید. یکی دو موقعیت خطرناک آبی ها هم با بی دقتی محض بازیکنان این تیم از دست رفت تا در نهایت سوت خاتمه بازی در انزلی و تهران حکم به قهرمانی سرخ ها بدهد.

7 خرداد 81 یکی از تلخ ترین خاطران طرفداران استقلال را رقم زد. اتفاقی که منجر به خاتمه حضور منصور پورحیدری به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم شد. استقلال قهرمانی را در روز آخر لیگ ناباورانه از دست داد و منصور پورحیدری تنها دو روز بعد از این اتفاق جای خود را به امیر قلعه نویی داد. تا او با حضور روی نیمکت این تیم در جام حذفی با سه پیروزی اولین جام را برای آبیها به دست بیاورد.

بعد از این ماجراها پورحیدری کمتر در مورد اتفاقات این ملاقات صحبت کرد اما اطرافیان او بارها اذعان کردند که مرد محجوب استقلال معتقد بود در این ملاقات بعضی از بازیکنان علیه او خیانت نموده اند.

هادی طباطبایی سالها قبل در مصاحبه با روزنامه فرهیختگان بدون اینکه از بازیکنی نام ببرد ماجرای کم کاری بعضی از بازیکنان در بازی برابر ملوان را تایید نموده بود. طباطبایی در آن فصل دروازه بان اصلی استقلال محسوب می شد و در انزلی هم درون چارچوب این تیم ایستاده بود.بازیکنی که در طول دوران حرفه ای خود کمتر پیش آمده تا ادعایی دور از واقعیت را دست کم در مورد استقلال مطرح کند.

فریده شجاعی همسر مرحوم پورحیدری که سالها نایب رییس فدراسیون فوتبال هم بود بارها در مصاحبه با مطبوعات ورزشی گفته بود که برای خودش و منصور پورحیدری سخت است که خائنان را ببخشند.ژ

18 سال از سالروز این اتفاق گذشته و منصور پورحیدری هم چهره در نقاب خاک کشیده است اما همچنان با یادآوری لیگ اول حرفه ای ایران، خاطره زمین گیر شدن استقلال در انزلی و چهره درهم و مبهوت سرمربی این تیم و البته جشن غیرمنتظره پروین و شاگردانش در ذهن طرفداران فوتبال نقش می بندد.

منبع: همشهری آنلاین

به "خیانت عظیم به استقلال و منصور پورحیدری؛ پیرمرد محجوب هرگز خائنان را نبخشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیانت عظیم به استقلال و منصور پورحیدری؛ پیرمرد محجوب هرگز خائنان را نبخشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید