دام و طیور با واکسن های ایرانی واکسینه می شوند

به گزارش بروزترین وبلاگ، با وجود تمام توانمندی های موجود در کشور و کهن بودن علم واکسن در طب ایرانی اسلامی، چند سالی است که ایران در این حوزه گام های بلند و قابل قبولی برنداشته است تا بتواند زیرساخت های تولید و توسعه این علم را در کشور فراهم کند.

دام و طیور با واکسن های ایرانی واکسینه می شوند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی بروزترین وبلاگ به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با وجود تمام توانمندی های موجود در کشور و کهن بودن علم واکسن در طب ایرانی اسلامی، چند سالی است که ایران در این حوزه گام های بلند و قابل قبولی برنداشته است. البته شاید راه اندازی شهر واکسن در نزدیک شهر قم بتواند زیرساخت های تولید و توسعه این علم را در کشور فراهم کند.

تولید واکسن های دام، طیور و آبزیان خط مقدم نظام سلامت کشور محسوب می شود و بهداشت جسمی و روانی جامعه را هدف گرفته است. بر همین اساس هرگونه اقدامی در این حوزه مورد حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می گیرد.

بر همین اساس است که ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی فراخوانی اعلام کرده است از تولید واکسن های دامی طیور و آبزیان که توسط شرکت های دانش بنیان صورت گیرد، حمایت می کند.

طرح های ارسالی باید مبتنی بر فناوری های زیستی باشد، منجر به محصولات مشخص قید شده (واکسن یا خدمات وابسته به تولید واکسن) شود و از طریق شرکت یا شرکت های خصوصی پیشنهاد شود.

شرکت های متقاضی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 83533333-021تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دام و طیور با واکسن های ایرانی واکسینه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دام و طیور با واکسن های ایرانی واکسینه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید