دروس دانشگاه آزاد کد اختصاصی گرفتند

به گزارش بروزترین وبلاگ، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، امیررضا شاهانی در مراسم معارفه مدیرکل سنجش و پذیرش گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه ای است که با شهریه دانشجویان اداره می گردد و بودجه دولتی ندارد. بنابراین هرچه تعداد بیشتری دانشجو جذب کنیم، به نفع این دانشگاه است اما سیاست مدیریت این دانشگاه ارتقای کیفیت آموزشی است.

دروس دانشگاه آزاد کد اختصاصی گرفتند

وی اضافه کرد: ظرفیت دکتری این دانشگاه که سال 95 افزایش یافته بود را سال جاری کاهش داده ایم و کوشش بر ارتقای کیفی اعضای هیات علمی، کارگاه ها، آزمایشگاه ها و امکانات آموزشی شده است.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش با بیان اینکه سلامت اقتصادی و حرفه ای در دستور کار جدی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است، تاکید نمود: باید بتوانیم بر فعالیت های علمی و آموزشی دانشگاه نظارت دقیق و کامل داشته به طوری که عدالت و شفافیت رعایت گردد.

شاهانی اضافه کرد: یکی از کارهای مهمی که در دستورکار معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است، راه اندازی سامانه یکپارچه آموزش است که طراحی آن شروع شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی حدود یک میلیون و 600هزار دانشجو دارد که تا به امروز پیروز شده ایم اطلاعات یک میلیون و 300هزار دانشجو را در این سامانه گردآوری کنیم.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش ادامه داد: کدینگ واحد دروس دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر مواردی است که در دست اقدام است و کوشش می کنیم برای هر درس، یک کدینگ واحد ایجاد کنیم تا از این طریق شرایط کیفی دروس در واحدهای مختلف را آنالیز کنیم.

شاهانی با بیان اینکه کدینگ واحدهای درسی طی دو هفته انجام شد، گفت: در حال حاضر تمامی دروس دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دارای کد اختصاصی است به طوریکه این کدها برای امور آموزشی، دانشجویی و اداری و اقتصادی کاربرد خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در شان دانشگاه آزاد اسلامی نیست که سامانه ثبت نام آن به شرکتی خارج از دانشگاه واگذار شده باشد، گفت: مأموریتی که به سرپرست جدید اداره کل اجرایی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه محول شده، راه اندازی سامانه ثبت نام است. نرم افزار اولیه این سامانه طراحی و تدوین شده و پس از پشت سر گذاشتن مراحل آزمایش، راه اندازی نهایی خواهد شد.

شاهانی ادامه داد: سامانه دیگری که در دست طراحی است، سامانه ای به منظور تشکیل یا عدم تشکیل کلاس ها است تا از این طریق اطلاع رسانی برگزاری کلاس ها بدون نامه نگاری های معمول اداری انجام گردد.

وی طراحی سامانه پردازش را از دیگر برنامه های مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی عنوان نمود و گفت: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی سامانه پردازش دارد اما بنا داریم با توجه به اهداف این مرکز، قابلیت های بیشتری برای این سامانه تعریف کنیم.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش با تاکید بر اینکه سامانه های دانشگاه آزاد اسلامی باید از امنیت بالایی برخوردار باشند، گفت: موضوع نفوذ در شبکه های مجازی، از موضوعات دارای اهمیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است. بنابراین این سامانه ها باید طوری طراحی شوند که غیر قابل نفوذ باشند.

منبع: ویکی گرام

به "دروس دانشگاه آزاد کد اختصاصی گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروس دانشگاه آزاد کد اختصاصی گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید