عضویت ایران در شورای اجرایی مرکز بین المللی ایکروم

به گزارش بروزترین وبلاگ، در پی یکصد و بیست و نهمین مجمع عمومی ایکروم که در شهر رم برگزار گردید، مرکز بین المللی مطالعه، حفاظت و مرمت اموال فرهنگی وابسته به سازمان یونسکو، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان عضو شورای اجرایی خود انتخاب کرد.

عضویت ایران در شورای اجرایی مرکز بین المللی ایکروم

در پی یکصد و بیست و نهمین مجمع عمومی ایکروم ، نمایندگان کشورهای عضو طی نشستی (پشت درهای بسته)، جمهوری اسلامی ایران را برای سومین بار (پس از انقلاب اسلامی) به عنوان عضو شورای اجرایی این مرکز بین المللی انتخاب کردند. محمدحسن طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران که به عنوان یکی از اعضای شورای اجرایی این نهاد بین المللی انتخاب شده است، گفت:

جمهوری اسلامی ایران با عضویت در شورای مرکزی ایکروم، می تواند نقش موثری در حفاظت، مرمت، آموزش و ظرفیت برای میراث فرهنگی دنیای داشته باشد که پیامد آن ایجاد مرکز منطقه ای در ایران خواهد بود.

مرکز بین المللی ایکروم موظف است تا به وسیله شیوه های بدیع، توسعه یافته و ساده به حمایت و حفاظت از میراث فرهنگی دنیا بپردازد و هدف از تاسیس آن، حفاظت از میراث فرهنگی دنیا با یاری آموزش، اطلاع رسانی، پژوهش، همکاری و برنامه های حمایتی و افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت و ظرافت مواریث فرهنگی است. لازم به ذکر است که تمامی طرح ها و سیاست های کاربردی ایکروم، در شورای اجرایی آن در ایتالیا مطرح و پس از تصویب به اجرا گذاشته می شوند. مرکز بین المللی ایکروم در سال 1335 توسط سازمان یونسکو ایجاد و مقر اصلی آن از سال 1959 تا به امروز در شهر رم پایتخت ایتالیا بوده است. ایکروم با 134 کشور عضو، به حفاظت و مرمت اموال منقول و غیرمنقول میراث فرهنگی در سراسر دنیا می پردازد. منبع: ایرنا

منبع: کجارو

به "عضویت ایران در شورای اجرایی مرکز بین المللی ایکروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضویت ایران در شورای اجرایی مرکز بین المللی ایکروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید