نقش مایکرو بایوتا روده ای در ابتلا به اتیسم و چاقی در بچه ها

به گزارش بروزترین وبلاگ، رئیس انجمن گوارش و کبد خراسان با بیان اینکه مایکروبایوتا ها امروزه عضوی از بدن مانند قلب، ریه و کبد تلقی می شوند و در روده انسان میلیاردها، میلیارد باکتری مختلف اعم از هوازی بی هوازی وجود دارد، گفت: بر اساس بعضی تحقیقات مایکرو بایوتا های روده ای می تواند سبب ابتلا به اتیسم و چاقی در بچه ها گردد.

نقش مایکرو بایوتا روده ای در ابتلا به اتیسم و چاقی در بچه ها

به گزارش گروه اجتماعی بروزترین وبلاگ، رئیس انجمن گوارش و کبد خراسان با بیان اینکه مایکروبایوتا ها امروزه عضوی از بدن مانند قلب، ریه و کبد تلقی می شوند و در روده انسان میلیاردها، میلیارد باکتری مختلف اعم از هوازی بی هوازی وجود دارد، گفت: بر اساس بعضی تحقیقات مایکرو بایوتا های روده ای می تواند سبب ابتلا به اتیسم و چاقی در بچه ها گردد.

حسن سعادت نیا، رئیس انجمن گوارش و کبد خراسان درباره برگزاری هفته سلامت گوارش در امسال گفت: موضوع اصلی هفته سلامت گوارش امسال مایکرو بایوتا روده ای است و تحقیقات بین المللی نشان می دهد این مساله در بروز بسیاری از بیماری ها در بدن و یا درمان آن ها تاثیر گذار است.

وی اضافه نمود: مایکروبایوتا ها امروزه عضوی از بدن مانند قلب، ریه و کبد تلقی می شوند و در روده انسان میلیاردها، میلیارد باکتری مختلف اعم از هوازی بی هوازی وجود دارد که نقش و ارتباط زیادی با سلامت بدن یا بروز بیماری ها می تواند ایفا نمایند.

رئیس انجمن گوارش و کبد در خراسان ادامه داد: مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها و یا رژیم های غذایی نامناسب می تواند بر روی این میکروب های روده ای اثر بگذارد و سلامت فرد را به خطر اندازد.

سعادت نیا اظهار داشت: همچنین امروزه بر اساس بعضی از تحقیقات تعیین شده که بیماری چاقی و حتی اوتیسم در بچه ها می تواند مرتبط با باکتری های روده ای باشد و با دستکاری این باکتری ها ممکن است بتوانیم اقدامات زیادی جهت درمان و یا پیشگیری از بیماری فرض انجام داد.

وی با اشاره به اینکه در هفته سلامت گوارش امسال موضوع مایکروبایوتا های روده ای به صورت مفصل توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد، گفت: امروزه تعیین شده که با پیوند مایکروبایوتا از فردی به فرد دیگر می توان در جهت درمان و پیشگیری از بیماری های مختلف اقدام کرد که همه این مباحث در هفته سلامت گوارش مطرح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نقش مایکرو بایوتا روده ای در ابتلا به اتیسم و چاقی در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مایکرو بایوتا روده ای در ابتلا به اتیسم و چاقی در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید