نمایندگان مجلس از طرح های توسعه ورزش همگانی استقبال می نمایند

به گزارش بروزترین وبلاگ، مجتبی کرمی در مصاحبه با خبرنگاران به کم تحرکی و کاهش فعالیت های بدنی مردم در دوران کرونا اشاره نمود و گفت: امروز با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا شدت کم تحرکی افراد جامعه در کشور بسیار افزایش یافته و عواقب بسیار خطرناکی بر روی سیستم فیزیولوژیکی و روانی فرد خواهد گذاشت که چندین سال دیگر نمایان می گردد و بی شک احتیاج جامعه به قوانین حمایتی در ارتباط با توسعه ورزش همگانی بدلیل عواقب آن در طولانی مدت بسیار ضروی می باشد.

نمایندگان مجلس از طرح های توسعه ورزش همگانی استقبال می نمایند

کرمی اضافه کرد : امروز کشورهایی که در حوزه ورزش قهرمانی، مسابقات جهانی و المپیک موفقند کشورهایی هستند که در ورزش همگانی برنامه های گسترده و منظم را اجرا می نمایند. جدا از این مقوله ورزش همگانی یکی از ابزارهای مهم در افزایش سواد حرکتی و ورزشی محسوب می شود و موجب ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی اعضاء خانواده می شود.

دبیر کمیته ورزش همگانی فراکسیون ورزش مجلس اضافه کرد : با توجه به اینکه در قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان بیان شده است که هر نوع ورزش و فعالیت بدنی که نشاط و سلامت عمومی مردم را تامین می نماید ورزش همگانی می باشد بر این باور هستیم که ورزش همگانی می تواند سلامت مردم را بهبود بخشد.

وی ادامه داد: یعنی باید متناسب با ضرورت احتیاج جامعه کنونی و سبک زندگی آپارتمانی که باعث افزایش کم تحرکی شده است قانون وضع شود که همین امر باعث می شود جهت توسعه ورزش همگانی و رویدادهای جذاب برای تمامی اقشار کشور بودجه اقتصادی و امکانات لجستیکی در اختیار دستگاه های متولی ورزش همگانی کشور قرار گیرد.

مجتبی کرمی اضافه کرد : اجرای طرح های ملی در سطح کشور با یاری دریافت از شهرداری ها مثل راه اندازی فضاهای تفریحی، ایجاد و تغییر پیاده روها متناسب کلیه گروه های سنی و اقشار جامعه، ایجاد پیست دوچرخه سواری و ایجاد فضاهای ورزشی برای بانوان در این حوزه امکان پذیر است. در همین حوزه می توان قوانین حمایتی در حوزه عمل و اختیار شهرداری ها وضع شود که بتوانند با اختیار عمل بیشتری در توسعه زیر ساخت ها و برگزاری رویدادها ورزشی متناسب با ورزش همگانی فعالیت نمایند.

وی اضافه کرد : طبق ماده 131 آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان برای ارائه هر طرح به هیئت رئیسه مجلس، حداقل باید امضای 15 نفر از وکلای ملت پای یک طرح را کسب کند که با این اراده و آمادگی که در نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بخصوص فراکسیون ورزش مجلس وجود دارد بر این باور هستیم که نمایندگان محترم از طرحهایی که در ارتباط با توسعه ورزش همگانی و سلامت محوراند استقبال ویژه ای می نمایند.

کرمی در انتها گفت: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نگاه بسیار ویژه ای به ورزش همگانی و سلامت مردم دارند که جا دارد از تمامی نمایندگان محترم بخصوص فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر محمد مهدی فروردین که انصافا بصورت جهادی در حال فعالیت و یاری به جامعه ورزش کشور هستند تقدیر و تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نمایندگان مجلس از طرح های توسعه ورزش همگانی استقبال می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان مجلس از طرح های توسعه ورزش همگانی استقبال می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید