پردرآمدترین ورزشکار زن جهان در یک سال اخیر را بشناسید

به گزارش بروزترین وبلاگ، به گزارش فوربس، نائومی اوساکا که پیش از این زن شماره یک دنیا شده بود به پردرآمدترین ورزشکار زن در یک سال اخیر تبدیل شد. تنیسور ژاپنی در 12 ماه اخیر توانست 37.4 میلیون دلار به دست آورد.

پردرآمدترین ورزشکار زن جهان در یک سال اخیر را بشناسید

درآمدزایی اوساکا شامل جوایزی است که در رقابت های مختلف WTA (مسابقات تنیس زنان) کسب نموده و همچنین اسپانسرهایش است. اوساکای جوان در این رده بندی از سرنا ویلیامز که چندسال اخیر همیشه عنوان پردرآمدترین ورزشکار زن را داشته پیشی گرفت. سرنا در رده بندی اخیر با 36 میلیون دلار در صندلی دوم واقع شده است.

بر اساس اعلام فوربس درآمدزایی اوساکا یک رکورد برای یک ورزشکار زن محسوب می گردد چون پیش از این سابقه نداشته ورزشکار زنی بتواند در طول یک سال این همه درآمدزایی کند؛ پیش از این رکورد متعلق به ماریا شاراپووا روس بود که توانسته بود 29.7 میلیون دلار در سال 2015 به دست بیاورد.

البته با این درآمد شرایط آنها در بین کل ورزشکاران دنیا چندان هم مساعد نیست! چون اوساکا در رتبه بیست و نهم و ویلیامز در رتبه سی و سوم پردرآمدترین ورزشکاران در یک سال اخیر قرار دارند. فهرست کامل در این هفته توسط فوربس منتشر می گردد.

ویلیامز در چهار سال اخیر در میان بانوان بیش از همه درآمدزایی داشته است. اوساکا در فینال اپن آمریکا 2018 توانست ویلیامز را شکست دهد و سپس در سال 2019 اپن استرالیا را فتح کند. این اتفاق موجب شد نخستین تنیسور آسیایی باشد که در رتبه نخست رنکینگ دنیا (زنان یا مردان) قرار می گیرد.

تنیسور ژاپنی آغاز خوبی در سال 2020 نداشت و در دور سوم اپن استرالیا توسط کوکو گاف 15 ساله از این رقابت ها کنار رفت. او در این سال پیش از این که مسابقات تنیس به خاطر بحران کرونا متوقف گردد توانست از جوایز 199.756 دلار به دست آورد.

منبع: فرارو

به "پردرآمدترین ورزشکار زن جهان در یک سال اخیر را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پردرآمدترین ورزشکار زن جهان در یک سال اخیر را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید