آزادگان، اسطوره های مقاومت و سربلندی هستند

به گزارش بروزترین وبلاگ، خبرنگاران/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مردم ما و جوانان کشور، آزادگان را به عنوان اسطوره های مقاومت و سربلندی می شناسند.

آزادگان، اسطوره های مقاومت و سربلندی هستند

محمدرضا پورمحمدی در دیدار صمیمی با جمعی از آزادگان استان با بیان این که صمیمانه و با تمام وجود قدردان زحمات ایثارگران و آزادگان هستیم، اضافه کرد: سخن گفتن از رنج و فداکاری شما عزیزان، آسان است، اما نمی توان حتی لحظه ای از آن رنج و زحمت ها را تجسم کرد.

وی با بیان این که شهدا، جانبازان و آزادگان با خدا معامله کرده اند، اضافه کرد: آزاده، بالاترین واژه ای است که می توان برای شما به کار برد؛ شما خود را از ارزش های مادی و دنیوی آزاد کرده اید و به مقام آزادگی و وارستگی رسیده اید.

وی با گرامی داشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن، گفت: این مناسبت بهانه ای برای قدردانی از آزادگان سرافراز و خانواده های آنان و همچنین گرامی داشت فرهنگ ایثار و شهادت و بازگو کردن این فرهنگ به نسل جدید است.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: ثبات و آرامشی که امروز بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور حاکم است در سطح دنیا بی نظیر است و این نعمت الهی در سایه حماسه آفرینی ها و مبارزات شهدا، جانبازان و ایثارگران به دست آمده است.

وی ادامه داد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی و ارزشی است و خون های زیادی برای به ثمر رسیدن آن ریخته شده و نباید به بهانه مشکلاتی که همیشه وجود داشته، ارزش ها و دستاوردهای این انقلاب زیر سوال برود.

وی تأکید کرد: نسل جدید، روزهای انقلاب و جنگ را ندیده است و باید خاطرات آن روزها را دائماً بازگو کنیم تا فرهنگ ایثار و مقاومت زنده بماند.

پورمحمدی گفت: جنگ هنوز تمام نشده و اگر در دوران دفاع مقدس، دشمن رودرروی ما بود، امروز از هر راهی برای ضربه زدن به انقلاب و ارزش های آن وارد می شود و رسالت ها نیز به تناسب این جنگ تغییر یافته است.

وی اظهار کرد: دوست و دشمن می دانند که ملت ما جان می دهد، اما از ارزش های خود دست برنمی دارد و باید این امانت را به نسل های بعدی منتقل کنیم.

چند نفر از آزادگان سرافراز استان نیز که از مسئولان آسایشگاه ها و اردوگاه های اسرا در عراق بودند، به بیان خاطراتی از دوران اسارت پرداختند و دیدگاه های خود را درخصوص پاسداشت فرهنگ ایثار و مقاومت بیان کردند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در آستانه 26 مرداد، سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، استاندار آذربایجان شرقی در دیدار صمیمی با جمعی از آزادگان استان، از صبر و استقامت آنان در راه دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب قدردانی کرد.

به گفته مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی، 1906 نفر از آزادگان سرافراز قبل و بعد از انقلاب اسلامی (معادل 4.5 درصد از کل کشور) متعلق به این استان هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آزادگان، اسطوره های مقاومت و سربلندی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادگان، اسطوره های مقاومت و سربلندی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید