آشنایی با 15 حقیقت تاریخی تازه منتشر شده در فضای مجازی

به گزارش بروزترین وبلاگ، در این گزارش 15 حقیقت تاریخی داغ و تازه منتشر شده در دنیای مجازی مورد آنالیز قرار گرفته اند.

آشنایی با 15 حقیقت تاریخی تازه منتشر شده در فضای مجازی

به گزارش گروه رسانه های بروزترین وبلاگ، همه ما دانستن حقایق را دوست داریم، به ویژه موارد تاریخی و چیز هایی که برای ما جدید هستند. در این فهرست به 15 واقعیت کمتر اشاره شده و ناشناخته می پردازیم. از جهانی باستان تا اوایل دوران مدرن، داستان ها و وقایع مختلف تاریخی اتفاق افتاده است که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. اتفاقاتی جذاب و مهیج، گاهی هم ترسناک و راز آلود، اتفاقاتی که به تازگی در جهانی مجازی فاش شده و واکنش هایی را نیز به همراه داشته است. با ما هراه باشید :

حقایق شماره یک تا پنج

1 - سنت سیمئون Stylites راهبی بود که در قرن 5 به مدت 37 سال به خاطر ایستادن بر روی یک سکوی کوچک در بالای یک ستون بلند در سوریه شهرت یافت. او این کار را به دلایل زهد انجام داد و نمونه او در سال های بعد توسط سایر مقدسین مشهور استایلیت دنبال شد. داستان او کاملاً شگفت انگیز است .

2 - در نخستین سلسله مصر باستان، اجساد کنیزان و اعضای خانواده با پیکر پادشاه مرده دفن می شد. از انسان ها و حیواناتی که با پادشاه دفن شده بودند انتظار می رفت که در زندگی پس از مرگ به او یاری نمایند. در واقع عقیده بر این بود که پادشاه و خدمت کار در جهانی بعدی نیز همین صندلی ها را دارند .

3 - در سال 1927 اوتو روهودر نان های برش خورده را اختراع کرد. او اولین دستگاهی را تهیه کرد که نان ها را برش و بسته بندی می کرد و برای این پروانه ثبت اختراع گرفت. پس از گذشت تنها شش سال از این اختراع، نان های برش خورده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گرفت .

4 - در سال 1911 ، گیسوی بافته و پشت سر انداخته در چین ممنوع شد، این مدل مو به عنوان پیوندی با گذشته فئودالی چین شناخته می شد .

5 - برای رهایی از کوشش قایقرانی های بالادست، معامله گران بین المللی بین النهرین قایق هایی با امکان جمع آوری شدن ساختند که می شد تنها با یک اهرم در پایین دست حرکت نمایند. بازرگانان در انتهای سفر خود این قایق را می فروختند و پس از انتها تجارت، از الاغ برای بازگشت به خانه استفاده می کردند .

حقایق شماره شش تا ده

6 - در روم باستان مجازات به خاطر قتل پدر این بود که قاتل را در داخل یک کیسه به همراه، سگ و خروس غرق می کردند. دلیل این امر چیست؟ هیچ نظریه ای به ثبت نرسیده است .

7 - اسکندر مقدونی (تصویر) یک تکنیک جاسوسی را که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد اختراع کرد؛ او به سربازان خود می گفت تا نامه هایی را به خانه و خانواده خود بنویسند، وی سپس برای کشف اینکه چه کسی برعلیه او است، نامه ها را جمع آوری می کرد و می خواند .

8 - در گبیو، ایتالیا شمالی، از قرن دوازدهم میلادی هر ساله مسابقه ای برگزار می گردد، در گذشته برای سال ها نتیجه این مسابقه با تقلب اعلام می شد، دهکده ها سه تندیس را برای این مسابقه ایجاد نموده بودند، سنت اوبالدو، آنتونی و جورج، هر ساله سنت اوبالدو نفر اول، سنت جورج دوم و سنت آنتونی نفر سوم می شدند. هر سال همین سه نفر اول تا سوم می شدند تا آنکه روش تقلب آن ها فاش شد .

9 - هنگامی که برای اولین بار از بیهوشی در زایمان در سال 1847 استفاده شد، مادر از اینکه زایمان بدون درد داشت بسیار شگفت زده شد و به این خاطر اسم فرزند خود را بیهوشی نامید .

10 - آخرین باری که سواره نظام در جنگ استفاده شد، در جنگ جهانی دوم بود. در نتیجه لشکر سواره نظام مغول بر علیه یک لشکر پیاده نظام آلمان متهم شد. هیچکس در این لشکر پیاده نظام کشته نشد .

حقایق شماره یازده تا پانزده

11 - grid layout ( طرح شبکه) مورد استفاده در بسیاری از شهر های جهان اختراع جدیدی نیست، برای اولین بار در 4500 سال پیش در شهر موهجوجو دارو در هند پدیدار شد. خانه های کنار خیابان دارای دیوار های ساده رو به خیابان بودند تا خورشید و گرد و غبار را از اربه ها دور نگه دارند .

12 - نخستین پلیس زن تاریخ، آلیس استبینز از ولز (تصویر) بود که در سال 1910 به LAPD اداره پلیس لس آنجلس پیوست. از آنجا که او اولین (و تنها) پلیس زن بود، لباس فرمش را خود طراحی کرد. چهار سال بعد، انگلیس اولین زن پلیس خود را داشت .

13 - در دهه 1700 در پاریس، زنان کلاه هایی از جنس چوب های برق گیر می پوشیدند که هنگام بیرون رفتن از منزل در هنگام هوای بد، صاعقه به آن ها برخورد نکند .

14 - در حدود 3100-3050 قبل از میلاد مصر توسط اولین فرعون، پادشاه منس فرمانروایی می شد. گفته می گردد که او نخستین حاکم بشر و وارث سلطنت از خدای هوروس است .

15 - گرگیاس اپیروس (قرن سوم قبل از میلاد)، یک متخصص یونانی، در تابوت مادر مرده اش به جهان آمد! هنگامی که تابوت در حال انتقال به محل دفن بود، تابوت بر صدای گریه او را شنید و بعد از باز کردن تابوت متوجه به جهان آمدن یک کودک شد .

منبع:باشگاه بروزترین وبلاگ

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آشنایی با 15 حقیقت تاریخی تازه منتشر شده در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با 15 حقیقت تاریخی تازه منتشر شده در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید