از ژن های اعتیاد تا هوش مصنوعیِ نویسنده در چرخ

به گزارش بروزترین وبلاگ، بیست وهشتمین قسمت فصل هفتم چرخ ساعت 19 امروز، یکشنبه 23 شهریور 99، با آنالیز مهم ترین خبر های دنیای علم و فناوری روی آنتن شبکه چهار می رود.

از ژن های اعتیاد تا هوش مصنوعیِ نویسنده در چرخ

به گزارش گروه فرهنگی بروزترین وبلاگ، در میز علم این قسمت چرخ، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه میزبان شیرین شاطرزاده، روزنامه نگار علم و دکتر داریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران است. دکتر طاهرزاده ارتباط علاقه مندی به آفتاب با ژن های مرتبط با اعتیاد را آنالیز می نماید و شاطرزاده از جوایز بریک ثرو (breakthrough) خواهد گفت. به جایزه بریک ثرو می گویند اسکار جهانی علم؛ قیمتی ترین جایزه علمی جهان که بزرگان سیلیکون ولی آن را پایه گذاری نموده اند. این جایزه به تاثیرگذارترین دستاورد های علمی سال در سه زمینه فیزیک بنیادی، علوم زیستی و ریاضیات تعلق می گیرد. این جایزه از سال 2012 (1391) اهدا می گردد و به گفته مارک زاکربرگ، یکی از بنیانگذاران این جایزه بریک ثرو به این منظور طراحی شده است که موفقیت های فیزیکدانان، ریاضیدانان و دانشمندانی را جشن بگیریم که نبوغشان به ما یاری می نماید تا جهانیمان را بهتر بشناسیم و پیشرفت هایشان آینده ما را شکل می دهد. در بخش دیگری از چرخ محمد کرباسی و علی خورشیدی، دو روزنامه نگار فناوری، خبر های مربوط به هوش مصنوعی نویسنده و فناوری صفحه های نمایش منعطف در صنعت تلفن های همراه را آنالیز خواهند کرد. چند روز قبل روزنامه گاردین مطلبی را منتشر کرد و گفت که کل آن را یک سیستم هوش مصنوعی یا اصطلاحا ربات نوشته است. از همان روز این ماجرا تبدیل به مساله ای جنجالی شد و سوال های مختلفی را بیان نمود؛ آیا قرار است هوش مصنوعی جای بسیاری از شغل ها از جمله خبرنگاری را بگیرد؟ چقدر ماجرا به واقعیت نزدیک است؟

فصل هفتم مجله تصویری چرخ مهم ترین رویداد های علم و فناوری و مسائل روزمره زندگی با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان آنالیز و واکاوی می نماید.

چرخ چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به صورت زنده و به مدت 45 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می گردد. مجری چرخ حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی چرخ را بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "از ژن های اعتیاد تا هوش مصنوعیِ نویسنده در چرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ژن های اعتیاد تا هوش مصنوعیِ نویسنده در چرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید