این دارو اثرات واکسن کرونا را بی اثر می نماید

به گزارش بروزترین وبلاگ، خبرنگاران : دانشمندان دانشگاه نیویورک، به دنبال مطالعه خود بر روی چند بیمار دریافتند مصرف متوترکسات مانع پاسخ ایمنی مناسب به واکسن کرونا می گردد.

این دارو اثرات واکسن کرونا را بی اثر می نماید

به گزارش بروزترین وبلاگ به نقل از رکنا، به نقل از مدیکال اکسپرس، بر اساس مطالعه دانشمندان دانشگاه نیویورک، حداکثر یک سوم بیمارانی که متوترکسات مصرف می نمایند، (روش درمانی متداول برای بیماری های التهابی با واسطهی ایمنی مانند آرتریت روماتوئید و آرتریت پسوریازیس) به واکسن های mRNA کووید-19 پاسخ ایمنی مناسبی نمی دهند.

در حالی که نشان داده شده است واکسن mRNA کووید-19 در بیش از 90 ٪ از بزرگسالان سالم در آزمایش های بالینی، یک پاسخ ایمنی موثر ایجاد می نماید، اما تعیین نیست که آیا پاسخ ایمنی در بیماران مبتلا به بیماری های التهابی با واسطه ایمنی (IMID) مناسب خواهد بود یا خیر.

این مطالعه سطح کافی آنتی بادی فراوری شده در بیش از 90 درصد از 208 شرکت نماینده سالم و 37 بیمار تحت درمان با دارو های بیولوژیک را آنالیز کردند؛ آنالیز ها نشان داد در حالی که واکسیناسیون باعث واکنش سلول های CD8 + T فعال در شرکت نمایندگان سالم و بیماران مبتلا به بیماری های التهابی با واسطه ایمنی نشده است، اما این القا مشابه در بیماران مبتلا به متوترکسات دیده نمی گردد. سلول های T بخشی دیگر از سیستم دفاعی ایمنی بدن هستند.

این یک مطالعه مشاهده ای است و به همین ترتیب نمی تواند علیت را ثابت کند. محققان اذعان می نمایند این مطالعه حجم نمونه کمی داشته و تنها یک نوع واکسن mRNA کووید-19 را ارزیابی نموده است و می توانست شامل بیمارانی باشد که قبلا مبتلا به بیماری کرونا بدون علامت شده اند.

محققان این مطالعه گفتند: اگرچه قطع دقیق ایمنی زایی که با اثر واکسن کرونا ارتباط دارد هنوز تعیین نشده است، اما یافته های ما نشان می دهد که ممکن است لازم باشد در بیماران مبتلا به بیماری های التهابی با واسطه ایمنی که از متوترکسات استفاده می نمایند، استراتژی های مختلف مورد آنالیز قرار گیرد تا احتمال بروز اثر ایمن سازی در برابر سارس-کوو 2 همانطور که برای تقویت ایمنی به سایر واکسن های ویروسی نشان داده شده است. آنالیز گردد؛ برای مثال ثابت شده است که متوترکسات پاسخ ایمنی به واکسن آنفلوآنزا را کاهش می دهد.

منبع: اقتصادنیوز

به "این دارو اثرات واکسن کرونا را بی اثر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این دارو اثرات واکسن کرونا را بی اثر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید