تحقیقات بالینی و فراوری داروی مقابله با کرونا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

به گزارش بروزترین وبلاگ، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با تیم خبره ای که چندین سال سابقه تحقیقات بالینی دارند طی امروز و فردا با دریافت مجوز از کمیته اخلاق کار فراوری داروی مقابله با ویروس کرونا را آغاز خواهیم کرد.

تحقیقات بالینی و فراوری داروی مقابله با کرونا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار علمی و دانشگاهی بروزترین وبلاگ درباره تحقیقاتی که بر روی داوری کرونا در این معاونت صورت می گیرد، گفت: تحقیقات بالینی که روی انسان صورت می گیرد باید در سامانه ای ثبت و کد رهگیری و کد اخلاق دریافت گردد و پیگیری ها آغاز می گردد که آیا تمام افراد در جریان این تحقیق هستند یا نه؛ از این جهت کار بر روی انسان، کار ساده ای نیست که به سرعت انجام گردد.

حضور تیم متخصص و تحقیقات بالینی در فراوری داروی کرونا

وی اضافه کرد: متخصصین خبره ای درخصوص فراوری دارو برای مقابله با ویروس کرونا جمع آوری نموده ایم و ریاست این تیم را دکتر پناهی به عهده دارند که سابقه چندین ساله در تحقیقات بالینی دارد و در حال حاضر از دانشمندان یک درصدی هستند و چندین پروژه را آغاز نموده اند.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: طی امروز یا فردا مجوزهای کمیته اخلاق را دریافت خواهیم کرد و کار آغاز می گردد.

تاثیرگذاری داده های بالینی و علمی در فراوری داروهای کرونایی

قانعی با بیان اینکه فرصت کمی برای مقابله با شیوع ناگهانی ویروس کرونا وجود دارد، گفت: هیچکدام از داروهایی که برای مقابله با ویروس کرونا فراوری می کنیم نمی تواند داروی جدیدی باشد؛ بنابراین کوشش می کنیم از داروهای موجودی که برای بیماری های دیگر کاربرد دارد و داده های بالینی و علمی نشان می دهد که موثر هستند یاری بگیریم که مشکل اخلاقی نداشته و زمان بر هم نباشند.

وی در خاتمه گفت: این تیم از متخصصین دارویی، بالینی، آمار و اپیدمیولوژیست ها تشکیل شده و افرادی که در حوزه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی کار نموده اند در این طرح ها وارد می شوند. در نظر داریم برای ورود داروها به بازار حتما مستندات علمی کافی وجود داشته باشد و از روش خوبی بهره مند باشیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "تحقیقات بالینی و فراوری داروی مقابله با کرونا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات بالینی و فراوری داروی مقابله با کرونا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید