تهیه طرح گردشگری برای 175 روستای دارای بافت واجد ارزش

به گزارش بروزترین وبلاگ، ایسنا/ براساس سخنان رئیس بنیاد مسکن کشور، تهیه طرح گردشگری برای 175 روستای دارای بافت واجد ارزش صورت گرفت.

تهیه طرح گردشگری برای 175 روستای دارای بافت واجد ارزش

داستان چیست؟

علیرضا تابش اظهار کرد: براساس تکلیف و حکم قانون برنامه پنج ساله سوم طرح گردشگری 300 روستای کشور تهیه خواهد شد.

وی اضافه کرد: سالانه 150 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های گردشگری روستاهای هدف گردشگری کشور اختصاص داده می شود.

تابش با بیان اینکه پنج میلیون و 370 هزار واحد مسکن روستایی داریم، تأکید کرد: تا به امروز دو میلیون و 500 هزار واحد نوسازی و مقاوم سازی شدند و دو میلیون و 800 هزار واحد مانده که سالانه 200 هزار واحد را در برنامه داریم تا همه مساکن روستایی مقاوم سازی شوند.

رئیس بنیاد مسکن کشور بیان نمود: در کنار طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، سالانه 50 تا 60 هزار واحد مسکن روستایی در قالب مساکن خسارت دیده نوسازی و مقاوم سازی می شوند که اگر این فرایند ادامه یابد طی هشت سال آینده کل مساکن روستایی نوسازی خواهد شد.

وی درباره تأثیر طرح های روستایی بر مهاجرت معکوس یادآور شد: طرح هادی روستایی زمینه ساز عمران و توسعه روستاها هستند و به لحاظ شرایطی که در روستا ایجاد می شود زمینه ماندگاری در روستاها افزایش می یابد.

تابش با بیان اینکه در 52 درصد روستاهای بالای 20 خانوار طرح هادی اجرایی شده، مطرح نمود: در 20 هزار روستای کشور طرح هادی اجرا شده و مابقی متناسب با اعتبارات اجرا خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان نیز با بیان اینکه فاز یک بهسازی 735 روستای استان آغاز شده، گفت: در بیش از 400 روستا فاز یک بهسازی تمام شده است.

حسن ظفری اظهار کرد: از 811 طرح هادی روستاهای کشور 45 روستا مربوط به استان همدان بوده است.

وی بیان نمود: از 106 هزار مسکن روستایی که امروز به بهره برداری رسید، 12 هزار واحد مسکن روستایی متعلق به استان همدان بوده است.

وی یادآور شد: در بهسازی مسکن روستایی عملا از 165 هزار واحد روستایی استان، بهسازی و نوسازی 110 هزار واحد را به اتمام رسانده ایم .

منبع: همگردی

به "تهیه طرح گردشگری برای 175 روستای دارای بافت واجد ارزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه طرح گردشگری برای 175 روستای دارای بافت واجد ارزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید