جزئیات برگزاری امتحانات دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی خراسان رضوی

به گزارش بروزترین وبلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی گفت: تا 17 خرداد تعداد جلسات دروس نظری به حد نصاب خود می رسد، از زمان باقیمانده بیشتر برای برگزاری دروس عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی به صورت فشرده استفاده خواهیم کرد.

جزئیات برگزاری امتحانات دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی خراسان رضوی

مرتضی تشکری در گفت وگو با بروزترین وبلاگ، در خصوص بازگشایی دانشگاه ها از 17 خرداد ماه، اظهار کرد: ما قبل از خبر بازگشایی دانشگاه ها، از ستاد کرونای استان درخواست کرده بودیم تا در شهرستان های سفید به ما مجوز دهند دروس عملی و کارگاهی را برگزار کنیم که هنوز پیگیر هستیم تا پاسخ آن را بگیریم.

وی افزود: برنامه ما این است که اگر امکان این را داشته باشیم، زودتر از 17 خرداد در مناطق و شهرستان هایی که سفید اعلام می شوند، دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی را برگزار کنیم. اگر هم به 17 خرداد موکول شود، کلاس های نظری را که به صورت مجازی و آنلاین برگزار کردیم، تا آخر ترم تاکید داریم که مراکز آموزشی دروس آزمایشگاهی، کارگاهی و عملی را برگزار کنند. در مرداد ماه نیز امتحانات خاتمه ترم این دروس برگزار شود.

تشکری بیان نمود: تا 17 خرداد تعداد جلسات دروس نظری به حد نصاب خود می رسد، بنابراین از زمان، بیشتر برای برگزاری دروس عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی خود به صورت فشرده استفاده خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی گفت: کلاس های علمی ما پرجمعیت نیستند، اگر پرجمعیت باشند، باید تعداد را به 10 نفر تقسیم کنند تا فاصله فیزیکی دانشجویان در محیط آزمایشگاه و کارگاه رعایت شود. پروتکل های بهداشتی نیز برای ضد عفونی سطوح اجرا شده و موارد بهداشتی و پوشیدن ماسک در محیط سربسته رعایت می شود. ضوابط بهداشتی برای دروس عملی میدانی نیز باید رعایت شود.

وی اعلام کرد: بعد از بازگشایی دانشگاه اساتید باید حضور داشته باشند. مدرسان ما استخدام مراکز نبوده و حق التدریسی هستند، بنابراین باید بر اساس دروس آزمایشگاهی و کارگاهی حضور یابند و حق التدریس آنها نیز بر اساس حضور آن ها پرداخت می شود. حضور دانشجویان در کلاس های عملی نیز صد در صد الزامی است. دانشجویان و مدرسان از زمانی که بازگشایی دانشگاه ها اعلام شد، از باقیمانده ترم باید استفاده کنند تا این ترم را نیز با کیفیت خوبی به خاتمه ببرند.

تشکری با بیان اینکه امتحانات به صورت حضوری برگزار می شود، مطرح کرد: از ترم گذشته امتحانات برخی دروس عمومی و مهارت های مشترک به صورت متمرکز کشوری برگزار می شود، سوالات به صورت سراسری و متمرکز طراحی و آزمون همزمان سراسری در کل کشور برگزار می شود که اگر شرایط مناسب باشد، آن آزمون ها نیز به صورت حضوری برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

برگزاری ترم تابستان دانشگاه آزاد به صورت مجازی

دکتر جواد علمایی، مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به زمان برگزاری امتحانات خاتمه ترم نیمسال جاری این دانشگاه، گفت: براساس مصوبات جلسه هیأت رئیسه دانشگاه، کلاس های آموزشی و جبرانی دانشگاه تا 17 خرداد به صورت مجازی ادامه خواهد داشت و پس از آن دانشجویان یک هفته برای آماده سازی حضور در امتحانات، فرجه خواهند داشت.

وی افزود: با توجه به شرایط ویژه کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، امتحانات خاتمه ترم دانشگاه آزاد اسلامی در نیم سال جاری به مدت سه هفته از 24 خرداد تا 13 تیرماه، با رعایت کامل پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت برگزار خواهد شد.

دکتر علمایی افزود: پس از خاتمه امتحانات، دروس عملی از قبیل آزمایشگاه و کارگاه های عملی آغاز شده و متناسب با اتمام کلاس ها، امتحانات توسط استاد مربوطه اخذ و نمرات آن در کارنامه نیمسال جاری ثبت می شود.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد، اساتید مقاطع تحصیلات تکمیلی به منظور رفع اشکال دانشجویان در محل کار خود حضور داشته باشند. همچنین در مدت سه هفته باقی مانده تا 17 خرداد، کلاس های آموزشی و جبرانی اساتید مقاطع کاردانی و کارشناسی که به هر دلیل پیروز به برگزاری و تکمیل کلاس های خود نشده اند، به صورت مجازی برگزار می شود. این کلاس ها برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می تواند به صورت حضوری یا مجازی برگزار شود.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به زمان برگزاری ترم تابستانی این دانشگاه نیز، مطرح کرد: ترم تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی طبق روال هر سال برگزار خواهد شد، اما به صورت مجازی است و ثبت نام آن از 13 تیر و بلافاصله پس از خاتمه امتحانات ترم جاری انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،دکتر علمایی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در بازگشایی دانشگاه و برگزاری کلاس ها تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کروناست و براساس تصمیم این ستاد عمل می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جزئیات برگزاری امتحانات دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری امتحانات دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید