درخت 700 ساله در بخش کجور ثبت ملی شد

به گزارش بروزترین وبلاگ، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نوشهر از ثبت ملی درخت 700 ساله در روستای کینج بخش کجور اطلاع داد.

درخت 700 ساله در بخش کجور ثبت ملی شد

به گزارش بروزترین وبلاگ، مهدی اسحاقی در گفت و گو با بروزترین وبلاگ با بیان اینکه بخش کوهستانی کجور قدمتی چندین هزار ساله دارد، اظهار کرد: تحقیقات و کاوش های علمی اجرا شده از گذشته تا به امروز نشان دهنده این است که بخش کجور همیشه میزبان بسیاری از اقوام و تمدن ها در طول تاریخ بوده است.

وی افزود: با توجه به قدمت بالای بخش کجور باید گفت صندلی این بخش در میان مناطق فرهنگی و تاریخی بسیار با اهمیت است.

اسحاقی با تاکید بر حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به عنوان میراث ارزشمند انسان، گفت: در کنار فعالیت ها و کوشش هایی که در راستای حفظ و حراست از میراث های کهن و تاریخی می گردد، ثبت و شناسنامه دار کردن آثار از دغدغه های میراث فرهنگی در استان مازندران است.

وی از ثبت ملی درخت چنار 700 ساله در روستای کینج اطلاع داد و یادآور شد: در تازه ترین اقدامات و فعالیت های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نوشهر، درخت چنار با قدمت 700 سال در روستای کینج بخش کوهستانی کجور در فهرست آثار ملی ثبت شد.

رییس میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان نوشهر با قدردانی از همکاری میراث فرهنگی استان مازندران و همه دستگاه های دولتی در ثبت این اثر طبیعی باشکوه، توضیح داد: درخت تنومند و با شکوه چنار در روستای کینج همیشه یکی از مقاصد مهم و اصلی گردشگران داخلی و خارجی و دوست داران و علاقه مندان به طبیعت و محیط زیست بوده است.

اسحاقی تاکید نمود: بر همین اساس میراث فرهنگی همه کوشش و همت خود را برای حفظ و حراست و ثبت ملی این درخت به کار گرفت تا خاتمه پیروز به ثبت ملی آن شد.

وی درباره برنامه های میراث فرهنگی برای مناسب سازی اطراف این درخت 700 ساله برای سهولت در امر گردشگری روستایی و طبیعی، بیان نمود: حفظ و نگهداری از این اثر طبیعی از خواسته های ما است و شورا، دهیاری و مردم فرهنگ دوست این روستای زیبا در این مورد همکاری لازم را با میراث فرهنگی داشته اند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نوشهر گفت: به طور حتم وجود چنین میراث طبیعی که از طبیعت به ما انسان ها به ارث رسیده است می تواند نقش بسیار مهم و کلیدی را در رونق بخشی گردشگری روستایی در بخش کجور ایفا نماید.

اسحاقی در پایان گفت: وجود این میراث ارزشمند منشاء تحولات مثبت و ارزشمند در حوزه های مختلف برای آبادانی بیشتر همراه با توسعه روستایی در بخش های مختلف روستای کینج می گردد و امید است از این پس بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخت 700 ساله در بخش کجور ثبت ملی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخت 700 ساله در بخش کجور ثبت ملی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید