سهام عدالت را می توانید بفروشید

به گزارش بروزترین وبلاگ، خبرنگاران: افرادی که از روز 15 تا 29 خرداد 99 نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام نموده اند، از امروز می توانند وارد فرآیند فروش سهم شوند.

سهام عدالت را می توانید بفروشید

حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت با بیان اینکه تا 29 خرداد ماه 18 میلیون 900 هزار نفر روش مستقیم را انتخاب کردند، گفت: افرادی که از روز 15 خردادماه سال جاری تا 29 خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام نموده اند، از امروز می توانند 30 درصد ارزش سهام خود را به وسیله کارگزاری های بورسی به فروش برسانند.

وی ادامه داد: کارگزاران براساس شرایط بازار و شرایط سهم، سهام این افراد را در بورس یا فرابورس به فروش می رسانند و پول را در روزهای آینده به حساب شبای آن ها واریز خواهند کرد.

وی بیان نمود: اطلاعات افراد جدید روز گذشته در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی نهاده شد و از امروز اطلاعات آن ها بروز رسانی و در اختیار کارگزاران قرار می گیرد و اگر افراد در سبد دارایی خود مشاهده نمی نمایند باید به کارگزاری های خود مراجعه نمایند.

فهیمی درمورد عدم مشاهده سبد سهام عدالت سهامداران در بعضی از شرکت کارگزاری ها نیز اضافه کرد: این شرکت ها اگر سیستم های خود را به روزرسانی نمایند این مشکل رفع می گردد.

وی درباره افرادی که قبل از 15 خرداد گذشته فرم های فروش سهام عدالت خود را تکمیل نموده، اما هنوز وجهی دریافت ننموده اند، تاکید نمود: افرادی که شماره شبای حساب بانکی آن ها صحیح، مورد تایید بانک مرکزی و فعال بوده و شماره تلفن همراهشان نیز به نام خود فرد بوده است، تمام وجه را در روزهای اول آزادسازی سهام عدالت دریافت نموده اند.

فهیمی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، مشمولان سهام عدالت با ارائه شماره حساب شبای معتبر و فعال و تلفن همراه به نام خود از فرایند شناسایی مشتری نزد بازار سرمایه (ثبت نام در سجام، احرازهویت سجام، ارائه مدارک و پرداخت هزینه …) معاف شدند، اضافه کرد: تعدادی از افراد همچنان با مشکل شماره تلفن همراه به نام خود روبرو هستند و برای بعضی افراد نیز بانک مرکزی شماره شبای آن ها را تایید ننموده یا حساب بانکی آن ها غیر فعال بوده است.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: حفاظت از دارایی های مشمولان سهام عدالت و پس از فروش سهم، حفاظت از وجوه آن ها از اولویت های مهم این شرکت است که با وسواس و سختگیری این امر را انجام می دهیم تا دارایی سهامداران سهام عدالت تحت هیچ شرایطی در خطر نباشد و این سخت گیری باعث بروز تاخیرهایی در مورد بعضی مشتریان کارگزاری ها شده است.

وی اضافه کرد: افرادی که اطلاعات خود را ثبت کردند و نمی توانند سهام خود را مشاهده نمایند با شماره 1569 تماس بگیرند.

منبع: اقتصادنیوز

به "سهام عدالت را می توانید بفروشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام عدالت را می توانید بفروشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید