اظهارات رئیس مجلس ونزوئلا درباره روابط با آمریکا در دوران بایدن

به گزارش بروزترین وبلاگ به نقل از یورو نیوز، خورخه رودریگز رئیس مجلس ملی ونزوئلا می گوید امیدوار است دولت جو بایدن، سیاست بی رحمانه تحریم ها علیه کاراکاس را کنار بگذارد و فضا را برای دیپلماسی فراهم سازد.

اظهارات رئیس مجلس ونزوئلا درباره روابط با آمریکا در دوران بایدن

رودریگز که از متحدان نزدیک نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا است امروز یکشنبه در تبادل نظریی با اشاره به اینکه سیاست های دولت دونالد ترامپ، درد و رنج مردم ونزوئلا را شدت بخشیده اضافه نمود: ما به جو بایدن شاخه زیتون پیشنهاد می دهیم. حزب سوسیالیست حاکم در ونزوئلا مشتاق شروع جدیدی در روابط با آمریکا است. دولت ترامپ تمام کوشش خود را کرد که مادورو را از قدرت کنار بگذارد اما او پیروز به این کار نشد.

هنوز معین نیست که سیاست خارجی دولت جدید آمریکا در قبال ونزوئلا چگونه خواهد بود و آیا جو بایدن پیشنهاد کاراکاس برای پیشبرد دیپلماسی را می پذیرد یا کاخ سفید همچنان به راهبرد سختگیرانه تغییر رژیم که در زمان دونالد ترامپ از سوی واشنگتن پیگیری می شد، پایبند خواهد ماند.

رودریگز که از سال 2007 تا 2008 معاون رئیس جمهوری ونزوئلا بود در بخش دیگری از تبادل نظری خود با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: مجلس شورای ملی میخواهد سریع ترین رویکرد ممکن در قبال تبادل نظر میان گروه های مختلف سیاسی در کشور را پی بگیرد.

این سیاستمدار حرفه ای ونزوئلایی البته هشدار داد تبادل نظرها تنها در صورتی پیروزیت آمیز خواهد بود که خوان گوایدو و متحدانش بابت اقداماتی که در جهت سرنگونی دولت مادورو انجام دادند و همچنین حمایت از مسدود کردن دارایی های خارجی ونزوئلا انجام داده اند طلب استغفار کنند.

وی با این حال ضمن رد تقاضای طرفدارنش مبنی بر بازداشت خوان گوایدو، بر تبادل نظر با رییس پیشین مجلس تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اظهارات رئیس مجلس ونزوئلا درباره روابط با آمریکا در دوران بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات رئیس مجلس ونزوئلا درباره روابط با آمریکا در دوران بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید