ترامپ از اوباما زهر چشم می گیرد

به گزارش بروزترین وبلاگ، ایسنا نوشت: دونالد ترامپ و جمهوری خواهان حملاتی را علیه منشاء تحقیقات روسیه ترتیب داده اند و با انتشار اطلاعاتی تلاش دارند تا مقام های ارشد دولت اوباما را بابت اقداماتشان تحت پیگرد قرار دهند.

ترامپ از اوباما زهر چشم می گیرد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تلاش این جمهوری خواهان با تصمیم وزارت دادگستری آمریکا که به پیگرد مایکل فلن، اولین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ پایان داد، حمایت شد.

چنین رویکردی، مقام های سابق اجرای قانون آمریکا را به اعتراض به آن واداشت. آن ها تاکید دارند اصل موضوع نادیده گرفته شده و نگرانی های امنیت ملی مشروع که با اقدامات فلن ایجاد شده و تبعات دروغگویی او که خودش به آن ها اذعان دارد، تضعیف شده است.

رد اتهامات فلن در شرایطی اتفاق می افتد که ترامپ و متحدان جمهوری خواه او برای باز تعریف تحقیقات روسیه به عنوان توطئه دولت عمیق با هدف تخریب دولتش تلاش می کنند و همین امر زمینه ای برای انتقاد به مقام های کنونی و سابق دموکرات و رهبران اطلاعاتی می شود.

تازه ترین تحرک این گروه، چهارشنبه انجام شد. دو تن از منتقدان جمهوری خواه ضد تحقیقات روسیه، فهرست مقام هایی در دولت اوباما را که گفته می شود هویت فلن را از گزارش های اطلاعاتی سال 2016 و 2017 دریافت کرده اند، منتشر کردند. در میان آن ها، نام جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا به چشم می خورد.

معمولا اسامی آمریکایی ها در گزارش های اطلاعاتی پنهان یا حذف می شود و آن مقام هایی که بخواهند به اسامی دسترسی پیدا کنند، درخواستی ارائه می کنند تا اسامی برای آن ها نشان داده شود.

بایدن و دیگر مقام های اطلاعاتی آمریکا این مجوز را داشتند تا برای دریافت اسامی اقدام کنند. بنا بر اسناد دولت ترامپ، بایدن و دیگران از طریق کانال های مناسب به اسامی دسترسی پیدا کردند و تعیین شد که فرد مورد بحث که تماس هایی با سفیر وقت روسیه در آمریکا داشته و پیش از تحلیف ترامپ قوانین را نقض کرده است، مایکل فلن بوده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ از اوباما زهر چشم می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از اوباما زهر چشم می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید